Choć wyglądają podobnie, to tradycyjny klimatyzator i powietrzna pompa ciepła to produkty o nieco odmiennych właściwościach. Oba urządzenia, jeśli są wyprodukowane z wysokiej jakości materiałów z zastosowaniem nowoczesnych technologii, zdają swój egzamin. Jednak jeśli twoje potrzeby są większe niż możliwość schłodzenia się w upalny dzień, przeczytaj nasz artykuł na temat pompy ciepła i klimatyzatora. Dowiesz się, który z nich cechuje się uniwersalnością zapewniającą komfort termiczny przez cały rok, nie tylko w letnim okresie.

Szczegóły robią różnice

Chyba każdy kojarzy to urządzenie przede wszystkim ze względu na jego właściwości chłodzące, ale nowoczesne klimatyzatory są wyposażone również w funkcję ogrzewania. Działają na zasadzie przemieszczania energii cieplnej – pobierają powietrze z zewnątrz i wykorzystując sprężarkę podnoszą temperaturę. Nie są jednak dostosowane do pracy, gdy na zewnątrz odnotowujemy temperaturę poniżej -10° Celsjusza. Wciąż ogrzewają pomieszczenie, ale najczęściej trzeba posiłkować się dodatkowymi źródłami ciepła, co generuje koszty.


Są popularnym wyborem z racji efektywności, łatwej obsługi i dostępności estetycznych modeli, które pasują do wystroju współczesnych pomieszczeń. Sprawdzają się przede wszystkim latem, więc poleca się je osobom, którym bardziej zależy na obniżeniu temperatury niż na możliwości korzystania z urządzenia, gdy za oknem panują mrozy. Naszym zdaniem warto zainwestować w klimatyzator wyłącznie wtedy, gdy ma być używany w umiarkowanych warunkach atmosferycznych. Na nie nie mamy wpływu 😉

Powietrzna pompa ciepła – oszczędność dla portfela

Na pierwszy rzut oka oba urządzenia mogą wyglądać podobnie. Zarówno klimatyzator, jak i powietrzna pompa składają się z agregatu sprężarkowego oraz jednostki wewnętrznej, której obudowa potrafi być atrakcyjna wizualnie. Jednak ich funkcje i zakresy różnią się od siebie. Jednak powietrzna pompa ciepła to bardzo uniwersalne urządzenie. Jego nazwa wskazuje na to, że jego głównym zadaniem jest ogrzewanie, ale doskonale sobie radzi również z chłodzeniem.

Chociaż instalacja pompy ciepła powietrze-powietrze to dość wysoki koszt początkowy, to takie rozwiązanie przyniesie wymierne korzyści przez cały rok, a inwestycja zwraca się już nawet po 6 latach użytkowania. Pracuje wykorzystując energię z otoczenia, co przekłada się na niższe rachunki za energię. Powietrzna pompa ciepła zapewnia więc długoterminowe oszczędności – jej efektywność energetyczna to zdecydowanie jeden z najważniejszych walorów produktu.

Oczywiście pod warunkiem, że mówimy o wysokiej jakości, zaawansowanych produktach. Takie czekają w ofercie Daikin, której przyjrzymy się bliżej.

Pompa ciepła powietrze-powietrze Daikin – twój wybór

Powietrzna pompa ciepła to nasz faworyt w dzisiejszej potyczce. Cechuje się nie tylko szerokim zastosowaniem, ale może stać się także estetyczną ozdobą wnętrza. Dzisiejsi użytkownicy zwracają uwagę na design urządzeń, bo nie chcą rezygnować ze stylu kosztem praktycznych zalet. Przeglądając ofertę firmy Daikin trafiliśmy na modele, które umiejętnie łączą wysoką jakość, wydajność, możliwość oszczędzania na rachunkach oraz przyjemny dla oka, nowoczesny wygląd. Poznaj kilka z nich.

  • Stylish. Minimalistyczna pompa ciepła dostępna w kilku kolorach, w tym w eleganckiej czerni. Kompaktowy model, który możesz zamontować w praktycznie każdym wnętrzu, od sypialni, przez salon, aż po biuro. Niezawodne urządzenie możesz kontrolować zdalnym sterownikiem lub aplikacją, dzięki czemu zadbasz o odpowiednią temperaturę wnętrza będąc poza domem. Pompa jest wyposażona w srebrny filtr oczyszczający. Ten model wyposażony jest w aż 4 poziomy filtracji, dzięki czemu skutecznie usuwa zanieczyszczenia mechaniczne, alergeny oraz zapachy zapewniając zdrowe i bezpieczne powietrze.
  • Perfera. Flagowa seria urządzeń do instalacji na ścianie lub przy podłodze. Model przypodłogowy oferuje funkcję Heat Plus, w ramach której uzyskujemy przez 30 minut efekt przyjemnego ogrzewania przez promieniowanie. Pompa jest cicha, wydajna, oparta na autorskiej technologii Flash Streamer od Daikin, która efektywnie niszczy alergeny i usuwa nieprzyjemne zapachy. Do wyboru system split ogrzewający lub chłodzący jedno pomieszczenie oraz multi-split zapewniające pracę w pięciu różnych pomieszczeniach.
  • Emura. Propozycja dla tych, którzy lubią otaczać się nowoczesnym designem. Unikalna konstrukcja panelu wewnętrznego, dzięki specjalnie zaprojektowanym  krzywiznom zapewnia optymalną dystrybucję powietrza w pomieszczeniu. Ta powietrzna pompa ciepła skutecznie zużywa energię z zewnątrz, by zapewnić optymalną temperaturę bez względu na porę roku. Urządzenie zostało zaprojektowane z myślą o wielu możliwościach sterowania przy użyciu stylowego pilota na podczerwień lub aplikacji i trosce o środowisko. Podobnie jak pozostałe modele od Daikin, posiada klasę efektywności energetycznej do A+++.

Ostateczny wybór pozostawiamy tobie. Nasz już znasz 🙂 Pompy ciepła powietrze-powietrze to naszym zdaniem rozsądny krok w celu uzyskania przyjemnej temperatury we wnętrzu zarówno latem, jak i zimą. W szczególności polecamy urządzenia Daikin. TUTAJ poznasz pełną ofertę.

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.

Visits: 114